Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

BO LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ…

 

W piątek, 17 stycznia do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach przybyli goście z Firmy VELUX. Dyrektor Działu Personalnego Fabryki Okien w Namysłowie Pani Alicja Kalinowska oraz Pracownik tegoż Działu – Pani Beata Wiszniewska-Ksel. Panie spotkały się Wójtem Gminy – Panią Barbarą Bednarz oraz z uczniami klas IV – VI i pracownikami szkoły. Podczas krótkiej wizyty przekazały nam list od Fundacji Pracowniczej VKR, informujący o przyznaniu naszej szkole dotacji na zakup mebelków i szafek uczniowskich. Dzięki temu każdy uczeń będzie mógł w swojej szafce zostawiać część książek czy pomocy, a tornistry i plecaki staną się na pewno dużo lżejsze. 

Historia firmy rozpoczęła się w 1941 roku, kiedy Villum Kann Rasmussen po raz pierwszy dostrzegł możliwość zaadaptowania przestrzeni pod skośnym dachem na mieszkania niskim kosztem. Skonstruował pierwsze okno do poddaszy i wymyślił jego wyróżniającą się nazwę, która jest łatwa do powiedzenia i zapamiętania. Nazwa VELUX pochodzi od dwóch łacińskich słów: Ventilation (wentylacja) i Lux (światło). VELUX posiada przedsiębiorstwa produkcyjne w 11, a spółki handlowe w prawie 40 krajach na całym świecie.

Szczególne wrażenie wywołują wartości, jakie przyświecają działaniu tej Firmy. Jakże są one uniwersalne i spójne dla wszystkich dziedzin życia, jak również dla wszystkich, także bardzo młodych ludzi.

  • Sukces jest dziełem pracowników. Każdy, kto może i chce, powinien otrzymać szansę wykorzystania swoich umiejętności. Nie ważne jest, kim jesteś, lecz to, co robisz.

  • Postęp zależy od ludzi i pracy grupowej. Rozwój firmy opiera się na zasadzie: "Jeden eksperyment jest lepszy niż tysiąc ekspertyz".

  • Nigdy nie obiecujemy więcej niż możemy zrobić, ale staramy się robić więcej niż obiecaliśmy.

Po przywitaniu i przedstawieniu prezentacji o Firmie, głos zabrała Pani Wójt przedstawiając krótko osiągnięcia szkoły, zmiany w niej zachodzące, jak również podziękowała za pomoc w doposażaniu naszej placówki. Także uczniowie wyrazili swą wdzięczność i podarowali Paniom własnoręcznie wykonane obrazy i kwiaty.

W dalszej części Goście zwiedzili szkołę, a na zakończenie, podczas poczęstunku, mieli możliwość porozmawiania z pracownikami szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tak prężnie działającej Firmie jak VELUX można by długo mówić. Jednak tylko jedno słowo może podsumować to, co robią ONI dla swoich Pracowników i ludzi całkiem obcych, takich jak my – DZIĘKUJEMY!!!

dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz